Pełnia Księżyca z znaku Skorpiona

pełnia w skorpionie

W piątek 22 kwietnia o 7:25 rano będziemy mieć do czynienia z pełnią w najbardziej mistycznym znaku spośród wszystkich znaków zodiaku – w moim odczuciu.

scorpio-symbol-icon-70246

Skorpion…

Skorpion jest jednym z najmniej poznanych znaków zodiaku. Najmniej wiemy, co kryje się pod jego pancerzem. Inne znaki są nieco prostsze w obsłudze – wielkoduszny Lew czekający na pochwały, wrażliwy, ale też uszczypliwy Rak, biegnący z wiatrem Wodnik, któremu na ogół brak systematyczności. Ale Skorpion? Niektórzy uważają, że to mściwy znak, powtarzając jak plotkę – ‘ze Skorpionem nie zadzieraj’, ‘ooo, Skorpion jest wredny, uważaj’ i tak dalej.

Jak jest naprawdę? W znaku Słońca mam Lwa, który kocha wszystkich i nikogo nie ocenia, ale w znaku Księżyca mam Skorpiona, który ocenia wszystkich i kocha nielicznych. I muszę przyznać, że mój Skorpion i jego mocny pancerz nieraz uratował mi tyłek.

W Tarocie Skorpion przedstawiany jest jako postać, która lewą ręką bierze, prawą daje. Lewą ręką czerpie z Wagi – której Pełnia wypadła w poprzednim miesiącu – która jest symbolem sprawiedliwości i równowagi. Jednak w odróżnieniu od Wagi, sprawiedliwość Skorpiona nie jest czysto platoniczna – nie zrobi on smutnej miny gdy zobaczy krzywdę, lecz po prostu się wkurwi, co symbolizuje idealnie Miecz, trzymany przez niego w prawej dłoni. Specjalnie użyłam tego słowa, bo Skorpion się nie denerwuje wyrażając swe niezadowolenie w symboliczny sposób, tak by dać komuś coś do zrozumienia – Skorpion się wkurwia.

Miecz jest narzędziem drastycznym. Coś raz przecięte Mieczem nie wróci do stanu swojej świetności już nigdy. Można nim siekać, można go wbijać, można nim ranić do krwi. Lecz Miecz sam w sobie może również leżeć w spoczynku i nie robić krzywdy nikomu, gdyż jest tylko narzędziem. Od Skorpiona zależy, jak ten Miecz zostanie użyty i czy sprawiedliwość faktycznie będzie sprawiedliwością – czy zwykłą nieprzemyślaną zemstą.

Skorpion ma przed sobą niezwykle trudne zadanie. Musi nauczyć się tak posługiwać swym Mieczem, aby był on ‘znakiem ochrony dla dobra, jak i też odstraszania dla zła’. Aby Skorpion mógł W PEŁNI zrealizować swe zadanie, powinien skorzystać ze… zmysłów. My ludzie posiadamy boski dar zmysłów, przez co musimy z nimi współpracować, przez które jesteśmy zmuszeni cierpieć, ale też dzięki wrażeniom, jakie są nam przez nie dostarczane, możemy pławić się w radości.

Skorpion to pragnienie. Pragnienie doświadczenia życia i wszystkiego, co ono ze sobą niesie: zła, dobra, cierpienia, lęku, smutku, seksu… Najprościej i najszybciej jest nam doświadczyć pragnienia czysto biologiczne – ból w pęcherzu z powodu niemocy pójścia do toalety, ból gdzieś na skórze, gdy się zatniemy podczas golenia i pojawia się krew. Radość z seksu, pobudzającego nasz ogień i drażniącego nasze zakończenia nerwowe, odprężenie, które czujemy, gdy nas masują i głaszczą. Miła dla ucha i ciała muzyka, rozkosz spożywania potraw połączona z odczuciem, że nasze kubki smakowe szaleją, zaspokojenie przyjemności narządu wzroku, podczas gdy patrzymy na łąkę skąpaną w Słońcu, pełną kwiatów i zieleni lub… seksownego faceta czy piękną kobietę. Najlepiej będący nago 😉

Skorpion to bycie w kontakcie z naszymi najmroczniejszymi fantazjami i korzystanie z nich W PEŁNI. Pamiętajmy o Mieczu sprawiedliwości i o tym, aby nie krzywdzić nikogo, bo się to na nas głupio zemści, ale zauważmy też zmysłowość tego znaku i wykorzystajmy tę pełnię do zafundowania sobie potęgi rozkoszy. Zrób sobie gorącą – lub zimną, jak kto woli – kąpiel pełną aromatów i blasku świec. Ugotuj sam/a lub idź do restauracji i zamów coś pysznego, wybierz się na koncert ulubionego wykonawcy, pójdź na wernisaż dobrego dla Ciebie artysty. Zróbcie z partnerem w sypialni coś, czego jeszcze nie robiliście, na co od dawna Ty lub on mieliście ochotę – może rozgrzewający masaż, przebranie, sadomaso? Jak nie masz partnera, zafunduj sobie sesję solo – bo czemu nie? Nie musi to być coś, co przez większość osób jest uznawane za przyjemne – zrób to, na co masz ochotę i nie pytaj, czy tak można. Jeśli tego chcesz, to znaczy, że można – tylko nie krzywdź nikogo – chyba, że ten ktoś będzie chciał 😉 Zadaj sobie odrobinę bólu i doceń to, że jest Ci dane go doznać. Ból może być wspaniałą, niesamowitą rzeczą… Bo mimo, że jest to drastyczne, nagłe, gwałtowne i nie możemy się do niego nijak przygotować, to właśnie poprzez ból rośniemy w siłę.

Mimo, że pełnia wypada dopiero w piątek, ja już w nocy z wtorku na środę zaczęłam czuć tę pełnię – może dlatego, że mam Skorpiona w Księżycu szybciej go czuję. Sny tej nocy miałam rozkoszne…

CHŁOŃ ŚWIAT WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI I CZERP Z KAŻDEGO ASPEKTU ŻYCIA – W PEŁNI :-)

– Effy

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s